Stínění světlíků v průmyslové hale oceněno 3. místem

Pro společnost IFE jsme navrhli a nainstalovali stínění světlíků. Nyní mají ve výrobní hale příjemné prostředí pro zaměstnance i technologie i v parném létě.

Společnost IFE, jeden ze světových lídrů ve vývoji a výrobě automatických dveřních systémů pro kolejová vozidla, řešila problém, jak zastínit velkoformátové světlíky ve výrobní hale v Brně.  


Co zákazník potřeboval

Hlavním cílem stínění bylo udržet neměnné výrobní a pracovní podmínky. Společnost chtěla zajistit stabilní teplotu, aby byly ve výrobní hale vhodné podmínky pro technologie a zařízení i příjemné pracovní prostředí pro zaměstnance. Především potřebovali snížit teplotu v letních měsících, kdy sluneční svit halu skrze světlíky nepříjemně vyhříval.

IFE nechala světlíky zastínit již v minulosti. Dodavatel tehdy zvolil stínění z vnější strany světlíků. Toto řešení se bohužel neosvědčilo. Stínění bylo opakovaně poškozováno větrem i sněhem a časté opravy na 8 metrů vysoké hale zvyšovaly neúměrně náklady na údržbu.

Proto zákazník hledal jiné řešení, které by odstranilo problémy s neustálými opravami.

Naše řešení

Abychom splnili požadavek zákazníka na bezúdržbové a dlouhodobě stabilní řešení, vybrali jsme pro tento projekt zatahovací systém INDUSTRY, určený především k zastínění skleněných či polykarbonátových střešních světlíků z vnitřní strany.  Má výsuv 1,6 – 5 m a šířku až 5 m. Systém INDUSTRY je variabilní a kombinací do sestav umožňuje zastínění větších ploch.

Pro projekt zastínění světlíků o celkové ploše 375 m2 bylo použito 25 sekcí o rozměrech 5 x 3 m, které byly instalovány průběžně ve 2 řadách.  Motorové ovládání je centralizováno do průmyslového rozvaděče navrženého a vyrobeného na míru. Rozvaděč umožňuje ovládat zastínění jako celek i po jednotlivých sekcích s možností zastavení v libovolné délce chodu. Díky tomu lze snadno regulovat míru stínění podle intenzity slunečního svitu a teploty v hale.

Instalace zastínění je řešena neinvazivně přichycením na stávající nosnou konstrukci střechy haly. Montáž probíhala pomocí montážních plošin ve výšce cca 8 m.

Zajímá vás více o našich průmyslových stínicích systémech pro střešní světlíky INDUSTRY?


Zjistěte více na našem e-shopu

eshop.moraviapropag.cz >

Řešíte podobný projekt? Napište nám nebo se u nás zastavte na kávu a řekněte nám, s čím potřebujete pomoci. Naši specialisté na stínicí techniku rádi pomohou najít řešení na míru přímo pro vás.​

 

Stačí napsat na poptat@moraviapropag.cz nebo vyplnit krátký poptávkový formulář.

Vaše osobní údaje zpracujeme dle pravidel o chraně osobních údajů.